Hamur Otomasyonu

Gofret hamurunun eşit şekilde karıştırılıp hamur pompası yardımıyla paslanmaz çelik borulardan geçerek Fırına aktarılmasını sağlar.

Otomasyon içerisinde Hamur Mikseri ,Hamur Aktarma Pompası ,Hamur Stok Tankı ve Paslanmaz borular bulunur.

Hamur reçetesinin içinde bulunan malzemeler manuel yada otomatik olarak miksere koyulur. Belirlenen prosese göre hamur kariştırılır. Stok Tankına pompa yardımıyla aktarılır.Gofret Pişirme Fırınına sürekli pompa yardımıyla hamur beslenir.

Gofret Pişirme Fırınındaki hamur haznesi sensör ve valf yardımıyla kontrolü sağlanarak ihtiyaç fazlası hamur paslanmaz borular yardımıyla tekrar stok tankına dönüşümü sağlanır.

Hamur Mikseri suyu otomatik olarak alır kumanda paneline yazılan değer kolaylıkla takip edilebilir.

MAKİNA ÇEŞİTLERİ

HAMUR MİKSERİ 100 LT 400 lt / saat

HAMUR MİKSERİ 150 LT 600 lt / saat

HAMUR STOK TANKI 200 LT 600 lt / saat

Hamur Otomasyonu Enerji 6,5 kw

Gofret hamurunun homojen olarak karıştırılması ve tam otomatik olarak bir ya da birden çok gofret pişirme fırınına beslenmesi için gerekli tesistir. Tesiste hamur mikseri, hamur besleme pompası, hamur dinlendirme tankı ve bağlantı boruları vardır. Gerekli olan hamur örneği malzemeleri manuel ya da otomatik olarak miksere konur. Hammaddeler daha sonra parça parça özellikle hassas ve verimli proses ile karıştırılır. Sonrasında homojen gofret hamuru dinlendirme tankına pompalanır, bu-radan da devamlı olarak başka bir pompa yardımı ile otomatik gofret pişirme fırına beslenirler.