Krema Sürme

Yaprak soğutmadan gelen gofret yapraklarının üzerine likit veya havalı krema sürülerek blok haline getirir.

Blok 2 yaprak arasına 1 kat krema sürülerek oluşur.Maksimum 6 yaprak arasına 5 kat krema sürülerek toplamda 11 kat sağlanmış olur.Blok pnomatik sistem yardımıyla yapılır.Krema tek yada çift renk olarak sürülebilir. Krema dönen bir tambur üzerine gelen krema sıyırıcı bıçaklar yardımıyla bant üzerinden gelen gofret yaprağının üzerine dökülür bandın üzerinde kalan fazla krema geri dönüşümü sağlanmak için paslanmaz çelikten üretilen krema devir daim arabasına dökülür pompa yardımıyla tekrar krema haznesine aktarır.Kat yapılmış bloklar kat sistemi sonrasına kurulan ayarlanabilir silindirle ütüleme yaparak kremanın gofret arasına yayılması sağlanır.

Silindir sonrasında isteğe bağlı olarak blok tartım ünitesi bulunur. İstenilen gramaj ayarlanır ekran üzerinden kolaylıkla takip edilir. İsteğe bağlı olarak fındık dökme grubu ilave olarak kullanılır.

GOFRET ÖLÇÜLERİ

290 X 470 – 350 X 500 arasındaki gofret yapraklarına uygun olarak yolluklar ve bantlar ayarlanabilir.

KREMA SÜRME TEK KAFA 40 yaprak / dak Enerji tüketimi 9 kw

KREMA SÜRME ÇİFT KAFA 40 yaprak / dak Enerji tüketimi 12 kw

KREMA SÜRME ÇİFT KAFA FINDIK 40 yaprak / dak Enerji tüketimi 12 kw

DEVİR DAİM ARABASI Enerji tüketimi 6 kw

Tamamen paslanmaz çelikten üretilmiştir. Otomatik krema sürme makinaları isteğe bağlı olarak konak ya da film sistemi esasına göre krema dolgularının yapılması için kullanılır. Makinada sürme kafası, istifleme istasyon, baskı ünitesi, ağırlık control ünitesi ve kontrol paneli mevcuttur. İsteğe bağlı olarak ikinci bir sürme kafası farklı renk veya aromada krema dolgusu için eklenebilmektedir. Minimum 2, maksimum 5 kat krema sürmeye uygundur. Plakaların katsayıları otomatik olarak ayarlanır.